List of Competitors SWS 2018

Lista startowa / List of Competitprs SWS 2018

1000 m – IISA CUP
Name Surname Sex Year of birth Country Qualifications
Leszek Naziemiec M 1974 Poland COMBO
Łukasz Tkacz M 1979 Poland COMBO
Marek Grzywa M 1975 Poland COMBO
Pauline Barker F 1963 GB ok
Victoria Morii F 1993 Argentina COMBO
Charalampos Theodosis M 1976 Greece ok
Debbie Wayman F 1963 GB ok
Fergil Hesterman M 1993 Netherlands COMBO
Mark Gardner M 1978 GB ok
Olive Conroy F 1998 Ireland ok
Rachel Doyle F 1988 Ireland COMBO
Mirka Novotná F 1964 Czech Republic COMBO
Jakub Valníček M 1970 Czech Pepublic COMBO
Richard Nyáry M 1976 Slovakia COMBO
Piotr Biankowski M 1975 Poland COMBO
Zdeněk Sláma M 1978 Czech Pepublic COMBO
Renata Nováková F 1997 Czech Pepublic COMBO
Filip Hejkrlík M 1979 Czech Pepublic COMBO
Jan Šůcha M 1981 Czech Pepublic COMBO
Michał Stefaniak M 1979 Poland ok
Maciej Leszczyński M 1976 Poland 250
Klaudiusz Stępniewski M 1795 Poland ok
Rostislav Vitek M 1976 Czech Pepublic COMBO
Michal Štengl M 1978 Czech Pepublic COMBO
Hanna Bakunia F 1996 Poland ok

Martin
Kuchenmeister M 1969 Germany ok
Berthold Jeitner M 1971 Czech Pepublic COMBO
Nikola Kopecká F 2001 Czech Pepublic ok
Krzysztof Gajewski M 1992 Poland COMBO
Krzysztof Kubiak M 1989 Poland ok
Jaroslav Chytil M 1976 Czech Pepublic ok
Alena Demlová F 1971 Czech Pepublic 750












1000 m (afternoon)
Name Surname Sex Year of birth Country Qualifications
Kinga Korin M 1983 Poland ok
Marek Švejda M 1974 Czech Pepublic ok
Jaroslav Zeman M 1967 Czech Pepublic ok
Pavlína Procházková M 1964 Czech Pepublic ok
Jan Bendl M 1968 Czech Pepublic ok
Stanislav Kahánek M 1981 Czech Pepublic ok
Radmila Srbová F 1976 Czech Pepublic ok
Jan Pelíšek M 1999 Czech Pepublic ok
Ivan Landa M 1955 Czech Pepublic ok
Dezider Pék M 1973 Slovakia ok
Václava Benešová F 1967 Czech Pepublic ok
Jan Böhm M 1979 Czech Pepublic ok
Radka Eremiášová F 1978 Czech Pepublic ok
Mojmír Hanáček M 1963 Czech Pepublic ok
Petr Kunc M 1967 Czech Pepublic ok
Petr Mihola M 1961 Czech Pepublic ok
Magdalena Okurková F 1991 Czech Pepublic ok
Michal Slanina M 1990 Czech Pepublic ok
Radomír Suchopa M 1956 Czech Pepublic ok
Róbert Šupa M 1968 Czech Pepublic ok
Leszek Naziemiec M 1974 Poland COMBO
Łukasz Tkacz M 1979 Poland COMBO
Marek Grzywa M 1975 Poland COMBO
Victoria Morii F 1993 Argentina COMBO
Fergil Hesterman M 1993 Netherlands COMBO
Rachel Doyle F 1988 Ireland COMBO
Mirka Novotná F 1964 Czech Republic COMBO
Jakub Valníček M 1970 Czech Pepublic COMBO
Richard Nyáry M 1976 Slovakia COMBO
Piotr Biankowski M 1975 Poland COMBO
Zdeněk Sláma M 1978 Czech Pepublic COMBO
Renata Nováková F 1997 Czech Pepublic COMBO
Filip Hejkrlík M 1979 Czech Pepublic COMBO
Jan Šůcha M 1981 Czech Pepublic COMBO
Rostislav Vitek M 1976 Czech Pepublic COMBO
Michal Štengl M 1978 Czech Pepublic COMBO
Berthold Jeitner M 1971 Czech Pepublic COMBO
Krzysztof Gajewski M 1992 Poland COMBO












750 m
Name Surname Sex Year of birth Country Qualifications
Mariusz Lebioda M 1971 Poland ok
Tomasz Lutkowski M 1975 Poland ok
Grzegorz Janicki M 1978 Poland ?
Joannes Kapeller M 1975 Austria ?
Roman Hujer M 1968 Czech Pepublic ok
Josef Trlica M 1952 Czech Pepublic ok
Miloš Havlíček M 1961 Czech Pepublic ok
Milan Doležal M 1964 Czech Pepublic ok
Miroslav Harant-Pecha M 1958 Czech Pepublic ok
Jan Kalvoda M 1977 Czech Pepublic ok
Jaroslav Chytil M 1968 Czech Pepublic ok
Kamil Němeček M 1974 Czech Pepublic ok
Michal Pohořelý M 1987 Czech Pepublic ok
Karel Bačina M 1977 Czech Pepublic ok
Miroslav Tomeš M 1967 Czech Pepublic ok
Jan Crha M 1962 Czech Pepublic ok
Alžběta Dvořáková F 1961 Czech Pepublic ok
Milan Trnkal M 1964 Czech Pepublic ok
Otakar Ježek M 1965 Czech Pepublic ok
Jiří Tomečka M 1974 Czech Pepublic ok
Marcel Biječek M 1974 Czech Pepublic ok
Petr Válek M 1990 Czech Pepublic ok
Alena Demlová F 1971 Czech Pepublic Ok + 1km
Katarína Jirsáková F 1972 Czech Pepublic ok
Libor Stejskal M 1967 Czech Pepublic ok
Adriana Špottová F 1967 Czech Pepublic ok
Petra Johová F 1974 Czech Pepublic ok
Dušan Hejtmánek M 1972 Czech Pepublic ok
Jiří Kuřina M 1960 Czech Pepublic ok
Ĺuboš Sojka M 1979 Czech Pepublic ok
Ondrej Pék M 1973 Slovakia ok
Jana Matuštíková M 1957 Czech Pepublic ok
Helena Pavézková F 1958 Czech Pepublic ok
Alena Juřenová F 1958 Czech Pepublic ok
Richard Haan M 1949 Czech Pepublic ok
Jiří Beneš M 1966 Czech Pepublic ok
Michael Hudson M 1974 Czech Pepublic ok












500 m
Name Surname Sex Year of birth Country Qualifications
Tadeusz Trocha M 1978 Poland ok
Bartłomiej Soter M 1987 Poland ok
Patryk Janicki M 1982 Poland ok
Tatian Korona F 1967 Poland ok
Paweł Kradyna M 1984 Poland ok
Łukasz Suchecki M 1984 Poland ok
Błażej Wawrzyniak M 1966 Poland ok
Katarzyna Gniot F 1980 Poland ok
Adam Dmuchowski M 1967 Poland ok
Vladimir Vokhminov M 1988 Poland ok
Maciej Ogrodnik M 1997 Poland ok
Josef Pullmann M 1957 Czech Pepublic ok
Lukáš Kalina M 1982 Czech Pepublic ok
Jan Nekula M 1948 Czech Pepublic ok
Veronika Šůchová F 2002 Czech Pepublic ok
Pavla Musilová F 1976 Czech Pepublic ok
Zdeněk Bačina M 1968 Czech Pepublic ok
Bohumil Hvižď M 1955 Czech Pepublic ok
Čestmír Kubalík M 1960 Czech Pepublic ok
Daniela Němčíková F 1970 Czech Pepublic ok
Pavel Horák M 1964 Czech Pepublic ok
Gabriela Ježková F 1969 Czech Pepublic ok
Zina Klečková F 1961 Czech Pepublic ok
Karel Kolář M 1969 Czech Pepublic ok
Josef Král M 1962 Czech Pepublic ok
Lubomír Vít M 1963 Czech Pepublic ok
Jaromír Havel M 1953 Czech Pepublic ok
Tatiana Chudá F 1973 Czech Pepublic ok
Vladimíra Fialová F 1947 Czech Pepublic ok
Martin Hanáček M 1976 Czech Pepublic ok
Kateřina Pavlíková F 1980 Czech Pepublic ok
Grzegorz Truchan M ? Poland ok
Bartosz Sztaba M ? Poland ok
Machaczek Janusz M ? Poland ok












250 m
Name Surname Sex Year of birth Country Qualifications
Grzegorz Filipkowski M 1981 Poland ok
Zuzanna Drążkiewicz F 1961 Poland ok
Piotr Świtaj M 1982 Poland ok
Łukasz Majchrzak M 1991 Poland ok
Grzegorz Wajda M 1981 Poland ok
Arkadiusz Nowak M 1992 Poland ok
Zenon Oleksiuk M 1972 Poland ok
Martyna Jakubska F 1983 Poland ok
Aleksandra Lisek F 1982 Poland ok
Piotr Damaszko M 1965 Poland ok
Piotr Zwonek M 1967 Poland ok
Maciej Kogut M 1978 Poland ok
Aldona Skowrońska F 1985 Poland ok
Adam Pycia M 1966 Poland ok
Maciej Mazerant M 1978 Poland ok
Kamil Janicki M 1981 Poland ok
Maciej Skowronek M 1970 Poland ok
Rafał Pawlak M 1989 Poland ok
Ireneusz Kordylak M 1976 Poland ok
Mateusz Orlik M 1988 Poland ok
Mirosław Sitek M 1977 Poland ok
Aleksandra Bednarek F 1998 Poland ok
Michał Osowski M 1993 Poland ok
Jan Szczepaniak M 1955 Poland ok
Mariusz Więckowski M 1973 Poland ok
Artur Stosik M 1969 Poland ok
Maciej Leszczyński M 1976 Poland Ok + 1km
Katarzyna Walkowicz F 1988 Poland ok
Magdalena Smołkowicz F 1994 Poland ok
Piotr Kradyna M 1979 Poland ok
Edgar Bronicki M 1951 Poland ok
Artur Kubica M 1976 Poland ok
Daniel Gajewski M 1964 Poland ok
Joann Malicka F 1983 Poland ok
Jakub Wojas M 1984 Poland ok
Alena Krčmařová F 1943 Czech Pepublic ok
Andrea Svobodová F 2001 Czech Pepublic ok
Przemysław Filipczyk M 1980 Poland ok
Marcela Harantová F 1964 Czech Pepublic ok
Nikola Kopecká F 2001 Czech Pepublic ok
Marcela Bečvářová F 1968 Czech Pepublic ok
Jaromír Minář M 1956 Czech Pepublic ok
Jana Tomešová F 1970 Czech Pepublic ok
Tomáš Hrubý M 1976 Czech Pepublic ok
Ludmila Cerovská F 1961 Czech Pepublic ok
Jakub Gryc M 1990 Czech Pepublic ok
Jan Malošík M 1985 Czech Pepublic ok
Martin Bilous M 1973 Czech Pepublic ok
Peter Kosztyu M 1958 Czech Pepublic ok
Věra Kubanová F 1958 Czech Pepublic ok
Bohumil Pácl M 1958 Czech Pepublic ok
Lenka Kuřinová F 1984 Czech Pepublic ok
Robert WRIGHT M 1984 Czech Pepublic ok
Kamil Bieszczad M
Poland ok
Brajan Szołtysek M
Poland ok












100 m
Name Surname Sex Year of birth Country Qualifications
Józef Łyscarz M 1980 Poland ok
Beata Jankowska F 1975 Poland ok
Czesław Wizner M 1954 Poland ok
Marcin Pająk M 1975 Poland ok
Tomasz Kobyliński M 1976 Poland ok
Zdzisław Domirski M 1949 Poland ok
Grzegorz Halor M 1985 Poland ok
Małgorzta Krukowska F 1973 Poland ok
Tomasz Burtan M 1973 Poland ok
Ryszard Sowa M 1983 Poland ok
Klaudia Koczorowska F 1980 Poland ok
Elżbieta Huzior F 1970 Poland ok
Kamil Kamiński M 1990 Poland ok
Robert Staszewski M 1975 Poland ok
Ziemowit Filipowicz M 1978 Poland ok
Łukasz Śnieżek M 1980 Poland ok
Grzegorz Kopel M 1979 Poland ok
Agnieszka Szymańska F 1982 Poland ok
Jarosław Kłos M 1990 Poland ok
Józef Kotul M 1973 Poland ok
Grzegorz Kopel M 1979 Poland ok
Miłosz Maliński M 1990 Poland ok
Witold Mazur M 1974 Poland ok
Yaroslav Korin M 1980 Ukraina ok
Witold Kosma M 1978 Poland ok
Adam Lebioda M 1970 Poland ok
Eva Hallama F 1980 Austria ok
Fitan Godkin M ? GB ok
Piotr Zarzyczny M 1996 Poland ok
Rafał Białas M 1970 Poland ok
Halemb Przemysław M ? Poland ok
Paciej Witold M ? Poland ok
Leśniok Damian M ? Poland ok